שתפ/י את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

השתמש ברישוי 365 הקיים ללקוח שלך וצמצם בעלויות העבודה מרחוק!

שולחן העבודה הווירטואלי של Windows (נקרא Windows Virtual Desktop או WVD) מאפשר לבצע וירטואליזציה של שולחנות עבודה Windows 7 ו-Windows 10 בענן Azure. כמו כן ניתן לבצע וירטואליזציה לאפליקציות ארגוניות. WVD יכול לסייע לארגונים קטנים עד גדולים להעביר את המחשוב הארגוני שלהם לפלטפורמת ענן ציבורי.

זוהי תשתית שולחן העבודה הווירטואלית היחידה (VDI) המאפשרת ניהול פשוט ומרוכז והכל בזכות יכולת Multi-session הקיימת באופן מובנה כיום בWindows 10. באמצעות השירות ניתן להפיץ שולחנות עבודה ואפליקציות רבות בתוך מספר דקות ב-Azure.

מיקרוסופט רכשה חברה בשם FSLogix, שהתמחתה באופטימיזציה של סביבות Windows וירטואליות, וכיום מייקורוספט משתמשת בטכנולוגיה ובידע של FSLogix על מנת לאפשר חווית משתמש חלקה ככל האפשר ב- WVD.

יתרונות שירות שולחן העבודה הוירטואלי של Windows ב-Azure:

  • הפצת סביבת Multi-session Windows 10, המאפשרת שימוש בשולחן עבודה מרוחק תוך שמירה על חווית משתמש ידידותית ומוכרת.
  • וירטואליזציה של Office 365 ProPlus ואופטימיזציה לעבודה בסביבה וירטואלית מרובת משתמשים.
  • הפצת שולחנות עבודה וירטואליים של Windows 7 עם עדכוני אבטחה. (בחינם למשך שלוש שנים!)
  • וירטואליזציה הן לשולחן העבודה והן לאפליקציות.
  • ניהול שולחנות עבודה ואפליקציות של Windows 10, Windows Server ו-Windows 7 בממשק ניהול מאוחד.
  • גישה מאובטחת באמצעות אימות דו שלבי (2FA).

בחבילות מסויימות של מיקרוסופט 365 כמו Business Premium, E3 מגיע רישיון WVD כלול בחבילה, כך שלקוחות שכבר משתמשים בחבילות אלה יכולים להפחית עלויות ולשלם רק עבור משאבי Azure שבהם משתמשים לטובת הקמת הפתרון. שימוש בשולחן העבודה הווירטואלי של Windows יכול להיות שימושי מאוד לעסקים קטנים.

בעבר שימוש בשולחן עבודה מרוחק היה מורכב יותר. היה צריך לרכוש רשיון בעבור מערכת ההפעלה של השרת, ורישוי Terminal CAL בנוסף לכל משתמש. WVD מקל ומפשט את השימוש, ומקנה לנו שולחן עבודה Windows 10, שאותו צורכים דרך מנוי Azure.

כמו שכבר צוין קודם לכן, מיקרוסופט מאפשרת לנו ליהנות מנוחות בשימוש בWVD הכלול במגוון חבילות Microsoft 365.

לדוגמא, חבילת Microsoft 365 Business Premium כוללת:

אלו מגוון מוצרים שיחד מעניקים מענה מקיף כמעט לכל צורכי התוכנה במשרד ממוצע.

השימושים הפוטנציאליים ב- Windows Virtual Desktop הם אינסופיים, וגמישים כך שניתן להתאים את הפתרון כמעט לכל סוג ארגון/חברה. טכנולוגיות ווירטואליזציה מתפתחות במהירות בעשור האחרון. שילוב של נוחות עבודה עם אבטחה גבוהה מביא שיפור בעבודה. כמו כן, בשימוש בWVD אנו יכולים להפחית את עלויות הרכש והתחזוקה של מחשבים בארגון  (ניתן להשתמש ב Thin clients).

WVD משלב בו מספר פלטפורמות: Azure, Office 365, FSLogix ועוד… כך שלפתרון יתרונות משמעותיים ביחס למתחרים בתחום. Windows הינו מוצר מצויין המהווה כ-77% משולחנות העבודה ברחבי העולם (מקור: https://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/worldwide/). בשילוב עם הכוח האדיר שקיים בענן תוכלו להינות מחוויות שימוש חסרת תקדים!

לקריאה נוספת

נגישות