שתפ/י את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

Teams היא פלטפורמת תקשורת של חברת מיקרוסופט המיועדת בעיקר לארגונים וחברות גדולות המאפשרת לעובדי החברות לנהל שיחות קוליות ושיחות וידאו קבוצתיות, לשתף קבצים, להתכתב בצ'אט, לעבוד ביחד על מסמכים בזמן אמת ועוד, והכל דרך האפליקציה אשר זמינה להורדה למחשבים המריצים את מערכת ההפעלה Windows, למחשבי מק (Mac), וגם לסמארטפונים המריצים את מערכות ההפעלה אנדרואיד (Android) ו- iOS כמו אייפון ואייפד.

מה אפשר לעשות עם Microsoft Teams

פגישות מקוונות

פגישות מקוונות מאפשרות שיתוף פעולה בזמן אמת, מגדילות את הפרודוקטיביות, חוסכות זמן ועוזרות לאנשים שעובדים מרחוק להרגיש פחות מבודדים ויותר מעורבים. אם משתתפים בפגישה קבוצתית באינטרנט אינם מעוניינים להופיע במצלמה, הם תמיד יכולים להחליט לכבות אותה ופשוט להשאיר את המיקרופון דולק. חלק מהפלטפורמות של פגישות מקוונות אפילו מאפשרות לטשטש או לשנות את הרקע כדי להוסיף פרטיות מבלי לאבד את היכולת להתחבר פנים אל פנים.

 צוותים וערוצים

בצוותים הם קבוצות של אנשים שהתכנסו לצורך עבודה, פרויקטים או תחומי עניין משותפים

Teams מורכבים משני סוגים של ערוצים — רגיל (זמין וגלוי לכולם) ופרטי (שיחות פרטיות ממוקדות עם קהל ספציפי). כל ערוץ נבנה מסביב לנושא כגון "אירועי צוות", "שם מחלקה, או רק בשביל הכיף.

צוות: זוהי קבוצה רחבה של אנשים שפועלים יחד כדי לעשות פרויקטים מיוחדים או שיש להם תחומי עניין משותפים או למטרות חברתיות.

ערוץ: זהו אזור ספציפי בתוך הצוות הגדול יותר, כגון ערוץ לעיצוב, שיווק או תקציב לתמיכה במטרה של צוות, שבו אנשים יכולים לנהל שיחות ממוקדות. הערוץ יכול להיות רגיל (זמין ופתוח לכולם) או פרטי המיועד לקהל ספציפי. הערוצים הם המקום שבו מקיימים פגישות, מנהלים שיחות ועובדים יחד על קבצים.

ניתן להשתמש בערוץ כדי לפרסם הכרזות, להמתין לפגישות, לשתף עדכונים ולמצא קבצים ומידע.

שיחות בתוך ערוצים וצוותים

Microsoft Teams  מספק חוויית שיחות מודרנית עבור הצוותים של ימינו.  Microsoft Teams תומך בצ'אטים מתמידים ומשורשרים, כדי שכולם יקבלו את כל המידע. שיחות הצוות גלויות כברירת מחדל לצוות כולו, אך כמובן שקיימת גם אפשרות לשיחות פרטיות וכולם יכולים לבטא את עצמם באמצעות סמלי Emoji, מדבקות, קבצי GIF  מותאמים אישית, כדי להפוך את סביבת העבודה הדיגיטלית לאישית יותר.

כל חברי הצוות יכולים להציג תוכן , להצטרף לשיחות שונות בערוץ הכללי, ויכולים להשתמש בפונקציה @ כדי להזמין חברים אחרים לשיחות שונות כמו  WhatsApp ובשרותי צ'ט אחרים.

 אחסון מסמכים ב– SharePoint

לכל צוות המשתמש ב- Microsoft Teams יהיה אתר ב- SharePoint Online, שיכיל תיקיית ברירת מחדל של ספריית מסמכים. כל הקבצים המשותפים בכל השיחות יישמרו אוטומטית בתיקיה זו. ניתן להתאים גם הרשאות ואפשרויות אבטחה למידע רגיש זה.

שיתוף קבצים

  Microsoft Team מאפשרת לשתף קבצים ומסמכים . באמצעות תכונה זו, המשתמשים יכולים לערוך ביחד מסמכי וורד (Word), קבצי אקסל (Excel) ומצגות (PowerPoint) בזמן אמת ולאחסן אותם בענן של מיקרוסופט (OneDrive).

עם מסמכים משותפים וקבצים כמעט תמיד זמינים, ניתן ליצור, לשתף ולהחליף רעיונות בכל עת ולוודא שדברים ממשיכים להתקדם יחד.

שיחות וידאו מקוונות ושיתוף מסך

שיחות וידיאו הם לב ליבה של התוכנה הזו ושיחות אלו מאפשרות למשתמש להיות בקשר רציף עם עובדים, קבלנים, מנהלים, ולקוחות בכל זמן נתון ומכל מקום.

רקעים מותאמים אישית

בעת קיום שיחת וידאו ניתן לשנות את הרקע המלווה את המשתתף  לאחד מהרקעים הוירטואלים אשר מובנים באפליקציה או להוסיף תמונת רקע אשר שמורה במחשב כמו תמונת נוף יפה או לוגו החברה .

האפליקציה מציעה מגוון של רקעים המתאימים גם לפגישות עסקיות וגם רקעים המתאימים יותר לפגישות צוות קלילות ומהנות.

ועידת שמע

ועידת שמע ב-Microsoft 365 ו-Office 365 מאפשרת למשתמשים להתקשר לפגישות מהטלפונים שלהם. ועידת אודיו מאפשרת עד 1000 משתתפים בטלפון.

ההצטרפות  לפגישה מקוונת דרך הטלפון מתאפשרת גם ללא התחברות לאינטרנט וכרוכה ברישוי נוסף.

טלפוניה מלאה

כדי לבצע שיחות נדרש לעשות שימוש במערכת Phone System

עם Phone System, משתמשים יכולים להשתמש ב-Teams כדי לבצע ולקבל שיחות, להעביר שיחות ולהשתיק או לבטל השתקה של שיחות. משתמשי Phone System יכולים ללחוץ על שם בפנקס הכתובות שלהם, ולבצע שיחות Teams
לאותו אדם. כדי לבצע ולקבל שיחות, משתמשי
Phone System יכולים להשתמש במכשירים הניידים שלהם,
באוזניות עם מחשב נייד או
PC, או באחד מטלפונים IP רבים שעובדים עם Teams.

 כמו כן , ניתן לחבר את Teams למרכזית VOIP , לשם כך יש צורך לפנות לספק האינטרנט של החברה . הפתרון עושה שימוש במרכזיה של הארגון .

ניתן לבצע ולקבל שיחות אל ומטלפונים קוויים וניידים ב- Teams דרך רשת הטלפונים הממותגת הציבורית (PSTN) (בזק בינלאומי בישראל) באמצעות הרחבה  עם תוכנית  Microsoft 365 Business Voice או כחלק ממנוי Microsoft 365 E5  אפשרויות אלה מספקות מערכת טלפונים מבוססת-ענן ב Teams .

תוכניות ומחירים תוכל לראות בקישור הבא

בדומה למערכות טלפון רגילות, Business Voice נותן היכולת להגדיר מספרי אגרה, מספרי חיוג חינם ומערכות תפריט טלפון אוטומטיות. ניתן גם ליהנות משיחות ועידה אודיו והגדרת מספרי טלפון עבור כל אחד מהעובדים .

מיקרוסופט מציעה מספר פתרונות Teams  לשימוש בייתי או עסקים  :

לשימוש ביתי :

הגרסה החינמית – שיחות קבוצתיות עד 60 דקות ועד 100 משתמשים

Microsoft 365 Personal –גרסת יחיד , כולל שיחות קבוצתיות עד 30 שעות ועד 300 משתתפים.

Microsoft 365 Family – עד שישה אנשים כולל שיחות קבוצתיות עד 30 שעות ועד 300 משתתפים

לעסקים :

Microsoft Teams נכלל בחבילות Microsoft 365 Business Basic ו Microsoft 365 Business Standard

בנוסף גרסת Microsoft Teams Essentials – גרסה שמציעה את כל התכונות של הגרסה החינמית בתוספת :

  • פגישות קבוצתיות למשך עד 30 שעות ללא הגבלה
  • עד 300 משתתפים לכל פגישה
  • שטח אחסון בענן של ‎‎10 GB לכל משתמש
  • תמיכה בטלפון ובאינטרנט בכל עת
 

Microsoft Teams Essentials הושק בסוף שנת 2021 ומציעה רכישה בשני ערוצים :

1. Microsoft Teams Essentials רכישה ישירות ממיקרוסופט באמצעות החשבון האישי  כ Standalone כלומר לא עם      מנוי 365 שהינו הדרך העיקרית לקבל גישה ל Teams.

2. (Microsoft Teams Essentials (AAD Identity – רכישה דרך CSP על ידי השותפים של מיקרוסופט.

    Azure Active Directory משמש להצטרפות לחשבון  תוך שימוש בכתובת הדוא"ל הקיימת .

מוצר זה בשירות שותף מוסיף תמיכה לארגונים המעוניינים לקשר את שירותי הדואר האלקטרוני והיומנים הקיימים שלהם עם Teams.

המחיר שלו עומד על 4$ למשתמש לחודש דרך שני הערוצים.

השווה בין גרסאות Teams

 לסרטוני הדרכה על השימוש ב Teams  לחץ כאן 

 

לקריאה נוספת

נגישות