שותפות והתמחויות

KYPE FOR BUSINESS MEETINGS: תכנון עבור הענן (מאמר למתקדמים)

שתפ/י את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לפני שנתחיל, יש לציין כי עולם השותפות של מיקרוסופט הוא עולם דינמי מאוד המשתנה כמעט מידי יום. תכניות נפתחות ומסתיימות, סוגי התמחויות נוספים ומופחתים, וכך גם הדרישות שלהן וההטבות שהשותפים מקבלים.
מאחר ולא סביר כי התוכן המאמר הזה יישאר רלוונטי לחלוטין לאורך תקופה ארוכה, אתם מתבקשים לשים לב, להסתגל ולהתאזר בסבלנות לאחר שינויים כאלו ואחרים שיתבצעו. כמובן, נשתדל לעדכן את המאמר מעת לעת.
_________________________________________________________________

במאמר הזה נפרט מעט אודות:
1. מהי שותפות מיקרוסופט? מי יכול להיות שותף, רמות/סוגי שותפות, מהן התמחויות.
2. סוגי ההתמחויות: אילו התמחויות ענן קיימים, דרישות והטבות.
3. Action Pack: הטבות ללא עמידה בדרישות, מה אני מקבל כשותף?
4. איך מתחילים? השגת השותפות הבסיסית, Network Membership.
_________________________________________________________________

1. מהי שותפות מיקרוסופט?

קודם כל, ישנה השאלה “מי יכול להיות שותף של מיקרוסופט?”, ועליה נענה בפשטות: כמעט כל אחד. כל עסק או חברה שיש להם עסקים עם מיקרוסופט ומעוניין לקבל הטבות וזכויות על עמידה ביעדים או אפילו רק מתוקף העובדה שהוא מוכר פתרונות מיקרוסופט, יכול להירשם בהליך זריז ולהתחיל להנות מהטבות כבר מהרגע הראשון.

לשותפות מיקרוסופט ישנן מספר רמות:
א. שותף בסיסי – Network Membership: ההרשמה היא חינם, ללא עלויות וללא התחייבויות. מדובר בחוזה בסיסי שאותו יש לחדש אחת לשנה מאחר ומיקרוסופט שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את הסכם ותנאי השותפות, ויש צורך לאשר אותם אחת לשנה, מבחינה ביורוקרטית – אין זה אומר שיש לשלם בחידוש השותפות הבא. שותף Network מקבל הטבות ניהול וקבלת עמלות על לקוחות Office 365 שמצרף תחתיו. לעוד פירוט ולאיך לקבל את ההטבות ניתן לקרוא במדריך הוספת הרשאות ניהול בפורטל Office 365.

ב. שותף כסף – Silver Partner: גם שותפות זו תקפה לשנה בלבד. שותף Silver מקבל המון הטבות, ביניהן רישוי לשימוש פנימי (Internal Use Rights או IUR), תמיכה, זכויות שימוש בלוגו Silver Partner ועוד. לרוב, שותפות Silver הנה בתשלום דמי הרשמה שנתיים. מחירים אלו משתנים מידי פעם, לכן מומלץ להתעדכן מול מרכז השותפים.

ג. שותף זהב – Gold Partner: הרמה הגבוהה ביותר של שותפות עם מיקרוסופט, גם היא לשנה בלבד. שותף Gold לרוב מקבל הרחבה של הזכויות וההטבות שמקבל שותף Silver (למשל, כששותף Silver מקבל 25 רישיונות Office 365 לשימוש פנימי, שותף Gold יקבל 100 רישיונות כאלו, וכו’) וכמובן זכויות לשימוש בלוגו Gold Partner ועוד.

התמחויות: התמחות (Competency באנגלית) היא תחום חדש יחסית בעולם המושגים של השותפות עם מיקרוסופט. בעבר, לא היה הבדל בין השותפויות של חברות ועסקים עם מיקרוסופט. שותף Gold היה יכול להיות שותף רישוי, Hosting, חומרה, פיתוח וכו’ מבלי שההטבות שקיבל היו משתנות. כאמור, לא מזמן השתנתה הגישה, וכיום ישנם תחומים רבים בהן שותפים יכולים להתמחות ברמה של Silver או Gold, ולהנות מהטבות שונות בהתאם לסוג ההתמחות.

יחד עם הנאמר לעיל, ישנן הטבות המשותפות לכלל השותפים הנמצאים ברמה מסוימת, והן נקראות הטבות ליבה או Core Benefits. ההטבות הללו מפורטות בפורטל השותפים. בנוסף להן, מעניקה כל התמחות ברמת Silver או Gold את ההטבות הנוספות, או המצטברות (Incremental Benefits).

הקישור הבא הנו אתר ייעודי המדגים את סוגי הרישיונות ששותף Silver או Gold מקבל במסגרת הטבות הליבה ובמסגרת כל אחת מההתמחויות, בנוסף:
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/core-benefits

2. סוגי ההתמחויות:
כאן אנחנו נתמקד בעיקר בענן, אך ישנם עוד סוגי שותפות רבים שניתן לקרוא עליהם בקישור הבא:
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/competencies

נכון להיום, ישנן חמש התמחויות בהן יכול שותף להתמחות, הקשורות במחשוב ענן. התמחויות אלו נקראות Cloud Competencies, ואלו הן:
א. Small and Midmarket Cloud Solutions – לשותפים המעוניינים להתמחות במכירת Office 365 לעסקים קטנים ובינוניים.
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/small-midmarket-cloud-solutions-competency

ב. Cloud Productivity – לשותפים המעוניינים להתמחות במכירת Office 365 לארגונים גדולים (Enterprise).
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/cloud-productivity-competency

ג. Cloud Platform – לשותפים המעוניינים להתמחות במכירת Azure.
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/cloud-platform-competency

ד. Enterprise Mobility Management – לשותפים המעוניינים להתמחות במכירת EMS.
https://partner.microsoft.com/en-us/membership/enterprise-mobility-management-competency

לפירוט והרחבה על ההתמחויות וההטבות ניתן להיכנס לקישור הבא:
https://partner.microsoft.com/en-us/solutions/cloud-is-our-core

3. Action Pack:
זהו הוא פתרון שמיקרוסופט מציעה לשותפים הקטנים שלה, אלו שלא מסוגלים לעמוד בדרישות שותפויות Silver ו-Gold, אך עדיין מעוניינים לקבל רישיונות לשימוש פנימי והטבות נוספות כמו תמיכה ייעודית ועוד. מדובר בחבילת הטבות בעלות שנתית נמוכה (כ-400~450$) שלמעשה יכולה לספק רישוי לשימוש פנימי (IUR) לעסק עד 10 עובדים. מדובר בהטבה משמעותית ביותר עבור שותפים כאלו, שבלעדיה היו צריכים לרכוש סוגי רישוי או שירותים רבים במחיר מלא.

מי יכול לרכוש? כל שותף. דהיינו, כל עסק או חברה שיש להם עסקים עם מיקרוסופט ומעוניין לקבל הטבות וזכויות על עמידה ביעדים או אפילו רק מתוקף העובדה שהוא מוכר פתרונות מיקרוסופט.

מה הדרישות לקבלת Action Pack? אין דרישות. בעבר היה צריך לעבור מבחן קצר, אך משהובן כי המבחן חסר משמעות, הושמט. כמובן, החבילה הזו בעלות דמי הרשמה שנתיים. (יש לחדש אחת לשנה)

4. איך מתחילים?
אתם מוזמנים להציץ בחלק הראשון של המאמר הוספת הרשאות ניהול בפורטל Office 365 ובו מפורט אודות ההרשמה הבסיסית כשותף מיקרוסופט.

לקריאה נוספת

נגישות