שתפ/י את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

Business Intelligence או BI (בעברית “בינה עסקית”) הוא תחום טכנולוגי שנולד מתוך הקושי של עסקים לעבד את כמויות המידע הנאסף אצלם, ומטרתו לחלץ ולייצר מידע עסקי יעיל ורלוונטי מתוך כמויות המידע העצומות הנצברות מידי יום בבתי עסק וארגונים. מטרה זו מושגת באמצעות הבהרה והצגה של ההיסטוריה העסקית, תמונת המצב של הארגון בהווה, מיפוי דפוסים וניתוחם תוך ניסיון לחזות ביצועים ותהליכים עתידיים לצורך קבלת החלטות נכונה יותר של ההנהלה.

Power BI הוא פתרון ה-BI של מיקרוסופט, והוא נמכר כשירות ענן במסגרת Microsoft Office 365. זהו שירות ניתוח והנגשת מידע, לרוב על ידי ביצוע אנליזה על נתונים “יבשים” שמקורם בטבלאות והצגתם כגרפים ודיאגרמות אינטראקטיביים וקלים להבנה.

פתרון ה-BI נועד לספק מידע רלוונטי ותובנות עסקיות ברורות למקבלי ההחלטות בתחומי הפעילות השונים (מכירות, שיווק, תפעול, שירות לקוחות, כספים ועוד) על מנת לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות, להגדיל את מחזור העסקים, לצמצם הוצאות ולהגדיל את רווחיות הארגון. הפתרון מתאים לכל קשת הארגונים, קטנים כגדולים, ומהווה מנוף לצמיחת הארגון. בשימוש ב-Power BI, יוכל הארגון להתרכז בליבת התכנית העסקית ולהשקיע את זמנו בדברים החשובים לו באמת.

בספטמבר 2013 שוחרר שירות זה כתוסף (Add-on) בתשלום לחבילות Office 365 ופעל כרכיב המצריך עבודה ב-Microsoft Excel עם ההתקנים Power Query, Power Pivot ו-Power View. בהמשך התווספו אליו יכולות נוספות (כמוPower BI Gateways ו”תשובות לשאלות”) שהצדיקו את הפרדתו למוצר בפני עצמו. 

דרכים נוספות לשימוש ב-Power BI הן יצירת דו”חות והקלת הגישה לנתונים, פילוחם והחיפוש בהם. השירות מאפשר למשתמשים לבנות Dashboard ויזואלי בצורה יעילה ומקצועית, בכוחות עצמם, ובכך לקבל את הנתונים באופן ברור המתעדכן בזמן אמת.

ניתן לעבוד על Power BI בממשק המקומי באמצעות התקנת Power BI Desktop וגם בממשק האינטרנטי Power BI Services, כך אנו יכולים ליהנות מערכי השירות בכל מקום ובכל זמן.

חלק מהאתגרים בתחום ה-BI הינם ההטמעה וההתקנה בתוך הארגון, כמו גם קליטת הנתונים ממשאבי הארגון המסורתיים והמוכרים. התקנת השירות בענן היא חלק מהפתרון, כך ניתן “לזרז” את התהליך ולהביא לשביעות רצון הלקוח במהירות.

יתרונות ה-Power BI:

  • זיהוי מהיר של תקלות, בעיות וחוסרים
  • פתרון מקצועי ברמה הגבוהה ביותר
  • מחיר שווה לכל כיס
  • ממשק אחיד וברור להצגת כל הנתונים
  • תפעול קל ופשוט
  • סנכרון מלא עם פתרונות נוספים מבית מיקרוסופט

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר של מיקרוסופט המוקדש ל-Power BI:
https://powerbi.microsoft.com/en-us/

לתחילת למידה ועבודה, ניתן להיעזר בערוץ ה-YouTube הרשמי של המוצר:
https://www.youtube.com/user/mspowerbi

לקריאה נוספת

נגישות